O festivalu

Festival Dobře utajená country je hudební akcí ve stylu country, folk a bluegrassu, která má za sebou již 23 úspěšných ročníků. Koná se vždy každou druhou sobotu v srpnu jako jednodenní akce (pouze 5., 10., 15. a 20. ročník byly pořádány jako akce dvoudenní, tj.v pátek a sobotu) na zámecké louce ve Slabcích u Rakovníka, v překrásném prostředí parku s dominantou slabecného zámku. Zajímavostí tohoto místa je, že jím prochází padesátá rovnoběžka.
Organizátorem festivalu a jeho prezidentem je pan Vladimír Škrlant. Hlavním pořadatelem je pan Jiří Pergler, o zázemí účinkujících a diváků se pak každoročně stará zhruba 20 víceméně stálých pořadatelů.

Festival byl zpočátku koncipován jako setkání regionálních a začínajících kapel se známými umělci daných žánrů, tento charakter si snaží udržet stále.

K zámecké louce, na níž se festival koná, mají pořadatelé k dispozici od obce Slabce louku v fotbalového hřiště, který s areálem bezprostředně sousedí. Na této louce je možné v průběhu festivalu stanovat, k dispozici je zde mobilní WC.

Do Slabec se návštěvníci dostanou buď autem nebo autobusem, příadně na kole či pěšky. Pro zaparkování jsou zřízena kapacitně dostatečně velká parkoviště, v obci je vždy zřetelně vyznačeno, jak se na ně řidiči dostanou.

Zpestřením festivalového dne jsou pro děti projížďky na koních, případně v kočáře koňmi taženém po přilehlém zámeckém parku.
Do areálu festivalu mají přístup i domácí mazlíčkové, za jejichž chování nese plnou zodpovědnost jejich majitel.

Občerstvení je zajištěno, pestrost sortimentu stánků má rok od roku stoupající tendenci. Na své si přijdou i zájemci o koupi CD, zpěvníků či různých přívěšků, doplňků z kůže, klobouků a dalších drobných ozdobiček s trampskou tématikou.
Festival není nijak megalomanský, přesto je oblíben a vyhledáván fandy z celé České republiky.Vy, kteří máte zájem o pohodově strávený den v krásném prostředí při poslechu příjemné muziky, přijeďte se podívat do Slabec u Rakovníka. Jste srdečně zváni. 
 
SponzořiPrinz Albrecht von Croy, Agra Řisuty s.r.o.,VP Trend - výroba dveřních výplní Kladno, Rakochmel s.r.o., Hana Burešová - Drogerie Nové Strašecí, Copy centrum Cafourek, městys Slabce, Ing. Pavel Frolík, Stavby Ing. Hájek & syn a.s. Hradišťko, Autodoprava Milan Dlouhý, Pekárna Šanov, Rakotrans a.s., Autostop s.r.o., Hana Prokopová - čerpací stanice Slabce, Autodoprava Ivo Šarlingr, Autoservis N+N Svinařov, Tiskárna Tuček, Potraviny u Lutovských, Restaurace u Primase - p. Černý, IZO AGRO Panoší Újezd, Nábytek J+J Zoubkovi, Elektro Viola, Erimp - Pavel Srp,  Autodoprava Milan Rohla - Slabce, TOI TOI, s.r.o. Slaný, Michal Elznic - pódium,  Stavební podnik s.r.o., Michal Kupsa - fotograf, Webovky123 s.r.o., Soukromý pivovar Chříč, Soukrový pivovar Máša Řevničov
Mediální partneři
Jste 355814. návštěvníkem této stránky