Ptáte se

**FAQ: Festival "DOBŘE UTAJENÁ COUNTRY"**

Aneb 15+1 otázek, na které chcete znát odpovědi


**1. Kdy se koná festival a kde?**
Festival "DOBŘE UTAJENÁ COUNTRY" se koná každou druhou srpnovou sobotu v nádherném prostředí Slabců na zámecké louce přímo před zámkem. Letošní datum konání je sobota 10. srpna 2024 od 11:00 hodin.


**2. Kdo na festivalu vystupuje?**
Na letošním festivalu vystoupí skvělí interpreti jako Mandala, Tomáš Průša, Jindra Kejak, Tomáš Linka, Pacific, Hana Lounová, Náplava, Gladly S.W., Flashback, Samson Lenk, KTO. Program může podléhat změnám.

**3. V kolik hodin vystupují jednotlivé kapely?**
Přesný čas není znám, první kapela začíná hrát v 11 hodin. Každá skupina má vyměřený časový slot 1 hodinu, samozřejmě může dojít i k posunu.
Pořadí kapel by mělo být shodné s pořadím uvedeným na plakátech i stránkách. Může se ale stát, že se operativně v průběhu festivalového dne změní, pokud se kapely domluví s pořadateli nebo mezi sebou.

**4. Kdo bude moderovat festival?**

Celým festivalem bude provázet zkušený moderátor z Country radia Milan Schmidt.

**5. Jaké je vstupné?**
Vstupné je pro dospělé 380,- Kč,
pro děti a ZTP 100,- Kč
a děti do 120 cm mají vstup zdarma.

**6. Kde mohu zakoupit vstupenky?**
Vstupenky můžete zakoupit pouze přímo na místě v den festivalu. Platba je možná pouze v hotovosti. Budeme rádi, když si připravíte přesnou částku.

**7. Budu si moci v areálu koupit jídlo a pití?**
Ano, stánky s občerstvením budou na místě zajištěny, takže návštěvníci nebudou hladoví ani žízniví. Dokonce budou na místě i stánky s drobným zbožím.

**8. Můžu si přinést vlastní jídlo a pití?**

Nikoho nechceme omezovat. Ano, je povoleno přinést si vlastní jídlo a pití. Chceme, abyste si country užili dle svých představ.

**9. Mohu přijet autem a jaké jsou možnosti parkování?**

Doprava autem je k nám asi nejlepší, tak jako každý rok, i letos máme pro vás zajištěno nad festivalovým areálem parkoviště, kde můžete v klidu nechat své auto nebo zaparkovat obytný vůz či karavan. Parkování je zdarma.

**10. Nemám auto a chci přijet, jaká je možnost dopravy pomocí MHD?**
Pouze autobusem, doporučujeme autobus 572 a nebo 576 z autobusového nádraží Rakovník.

**11. Lze v areálu přespat a jsou nějaké možnosti táboření?**
Ano, nad festivalovým areálem je označené vyhrazené tábořiště, kde je možné postavit stan a přenocovat. Zcela jistě ho najdete, případně Vás na něj navedou pořadatelé.

**12. Mohu přijet již v pátek a přespat? **

Stanovat se u nás dá od pátku - odpoledních hodin - ve vyhrazeném prostoru za fotbalovým hřištěm vedle parkoviště (nad areálem festivalu). Někteří návštěvníci si, bohužel, občas postaví stan i na parkovišti, ale ty se pak snažíme přesvědčit, aby se odebrali do vymezeného prostoru - i kvůli bezpečnosti. Stanování i parkování je bezplatné. K dispozici je 1 Toi Toi WC a u hřiště pak záchody včetně vody, které jinak využívají fotbalisté. Stanování je možné do nedělního poledne.

**13. Jak si mohu rezervovat místo na stan nebo auto?**
Rezervace míst není možná, avšak doporučujeme přijít včas, abyste si zajistili místo. Místa na louce je dostatek, určitě místo najdete.

**14. Mohu vzít s sebou i děti? Je festival vhodný pro děti?**
Ano, festival je skvělým místem pro rodinný výlet, protože i když nejsou k dispozici speciální programy pro děti, je zde možnost strávit odpoledne s dětmi venku. Děti si mohou užít čas na blízkém dětském hřišti nebo dokonce v zámeckém parku kolem festivalového místa.

**15. Můžeme vzít s sebou do areálu menšího pejska?**
Ano, můžete! V areálu je vítán pobyt s menšími pejsky. Mnoho účastníků si přivede své psy, aby je mohli vzít na procházku a sdílet s nimi radost z festivalové atmosféry. Vždy je však důležité dbát na to, aby byl pes řádně veden na vodítku a aby byly dodržovány veškeré pokyny týkající se chování zvířat v areálu.

**16. Jak se mohu dozvědět o případných změnách?**

Případné změny programu nebo jiné informace budou zveřejněny na webových stránkách festivalu.
SponzořiAgra Řisuty s.r.o.,VP Trend - výroba dveřních výplní Kladno, NAVIJÁRNA Rynholec, s.r.o., CZECOM, s.r.o., České lupkové závody, a.s., Hana Burešová - Drogerie Nové Strašecí, Copy centrum Cafourek, městys Slabce, Ing. Pavel Frolík, Autodoprava Milan Dlouhý, Pekárna Šanov, Autostop s.r.o., Hana Prokopová - čerpací stanice Slabce, Autoservis N+N Svinařov, Tiskárna Tuček, Elektro Viola, Erimp - Pavel Srp,  Autodoprava Milan Rohla - Slabce, TOI TOI, s.r.o. Slaný,  Stavební podnik s.r.o., Michal Kupsa - fotograf, Webovky123 s.r.o., Soukromý pivovar Chříč
Mediální partneři
Jste 431020. návštěvníkem této stránky